Szybki kurs oszczędzania - jak zacząć?

Wiele osób pragnie oszczędzać, ale nie każdy wie dzisiaj, jak się za to zabrać. Sporo ludzi narzeka też, że ledwo wystarcza im środków od pierwszego do pierwszego. Jak oszczędzić, co zrobić, byśmy mieli kasę na cały miesiąc? Przede wszystkim, warto byłoby odkładać pewną kwotę z miesięcznej pensji. Niewykonalne? Nieprawda, wystarczy tylko odmówić sobie kilku zakupów w skali miesiąca, aby oszczędzić 100 czy 200 złotych. Jak nietrudno policzyć, w skali roku możemy zyskać w ten sposób nawet powyżej 2 tysięcy. To chyba dobra wiadomość?

Jeżeli już mamy pewne oszczędności, a trzymamy je w przysłowiowej skarpecie, to robimy poważny błąd. Wyjdźmy przede wszystkim od tego, że takie pieniądze na siebie nie pracują, więc po pierwsze – nie przynoszą zysku, po drugie – mogą nawet tracić na wartości. Ludzie, przecież dzisiaj mamy do wykorzystania całą masę finansowych instrumentów, które umożliwiają pomnażanie posiadanego kapitału.

droga

Weźmy nawet najprostsze rozwiązanie, które stanowi lokata. Tutaj mamy mały zysk, ale też niczym nie ryzykujemy. Im bardziej skomplikowany finansowy model, tym większy współczynnik ryzyka straty części wkładu własnego lub zmniejszonego zysku. Jeśli boicie się inwestować poważniej, lokata będzie zdecydowanie świetną sprawą. Dlaczego? Kilka przykładów poniżej:

  1. Lokatę można zerwać bez konsekwencji finansowych, czyli wychodzimy na zero.
  2. Na lokacie od razu wiemy ile zyskamy, w zależności od czasu trwania,
  3. Lokata nie jest skarpetą, a pieniądze są tam bezpieczne i jeszcze rosną!

Widzicie więc - to nic trudnego. Swoją drogą, czy oszczędzanie można nazwać w ogóle trudnym procesem? Moim zdaniem nie. Wszystko jest tu kwestią zmiany nawyków i podejścia do pieniądza. Nie mówię, że jest to banalne, ale wystarczy nad sobą popracować, aby się przyzwyczaić do tego, że oszczędzanie nie boli. Bo naprawdę nie boli.

Jeśli ktoś zastanawia się, gdzie znaleźć lokatę dla siebie, chciałbym podkreślić, że zrobi to bez trudu.

Generalnie, polecam też zerknięcie na ofertę SKOK.

Wystarczy, że wejdziecie sobie pod adres: http://www.kasystefczyka.pl/klienci-indywidualni/lokaty/elokata.

Nie ma wątpliwości, absolutnie każda osoba może dzisiaj oszczędzać. Nie jest tak, ze proces oszczędzania zarezerwowany jest wyłącznie dla elit. Dlatego, jeżeli chcecie zwiększyć swój stan posiadania oraz komfort funkcjonowania na finansowej płaszczyźnie, to tylko od was zależy, kiedy zaczniecie poprawiać swoje położenie.

Klucz do sukcesu jest prosty – z myślenia trzeba przestawić się na planowanie, a z gdybania – na działanie. Ta prosta zależność i zmiana zachowania, pozwoli na szybkie dostrzeżenie, że oszczędzanie może przybierać wiele form. Dobra organizacja budżetu, będzie równać się dobremu przepływowi pieniądza.

Nawigacja:

Strona główna
O mnie
Kurs oszczędzania
Okazja zakupowa
Galeria zdjęć
Kontakt