Blog > Komentarze do wpisu

Wybieramy samochód używany - czy to trudne?

Dzisiaj, największy odsetek jeżdżących po naszym kraju aut, to egzemplarze używane. Nie mówiąc o takich, które mają po kilkadziesiąt lat, najwięcej możemy spotkać egzemplarzy pojazdów, których wiek nie przekracza lat dziesięciu. Warto przeczytać poniższy artykuł, w szczególności wówczas, gdy ktoś akurat przymierza się do tego typu zakupu. Zachęcam do czytania i gwarantuję, że znajdziecie tutaj bardzo przydatne informacje.

Od czego zacząć?

Jak w wielu innych przypadkach, początek jest najtrudniejszy, no bo skąd niby mielibyśmy wiedzieć wszystko pod kątem tego, gdzie się udać i na co zwrócić szczególną uwagę? Nie martwcie się, to nic strasznego. Warto wyjść od tego, że kluczowy dla powodzenia całego tego procesu, jest odpowiednio ułożony plan. Odpowiednio, to znaczy z głową – nie zaczynajmy planowania zakupu od koloru karoserii. Wiem, że panie często sugerują się tym parametrem, nie mniej warto jednak pomyśleć o bardziej istotnych dla samej jazdy czy procesu eksploatacji czynnikach.

Jeżeli już jesteśmy zdecydowani na kupno używanego samochodu, najlepiej będzie wybierać takie marki, co do których nie ma problemu z ewentualnymi częściami zamiennymi. Tutaj, świetnym wyborem, zważywszy jeszcze na miejskie przeznaczenie auta, będą modele, które produkuje dzisiaj Grupa Volkswagen. Poza znanymi Golfami w paru odsłonach, wchodzą więc w grę inne modele, jak Polo czy gama pojazdów od Skody i Seata.

skoda

Powiem tak, stawiając na te marki, w przypadku, gdy trzeba będzie dokonać jakiejś naprawy eksploatacyjnej, możemy liczyć na tanie oryginalne części, ale też na zamienniki, które cechuje niesamowicie korzystna oferta cenowa. Dzięki temu, zawsze możemy zatroszczyć się o bardzo niskie koszta napraw.

Co dalej?

Kiedy już wymyślimy sobie, jaki model auta chcemy zakupić, warto zastanowić się nad jego wiekiem. Z tym czynnikiem, wiąże się też bezpośrednio kwestia sfinansowania zakupu. To znaczy – o ile kupujemy samochód za gotówkę, nie powinno być problemu. Jeżeli jednak nie dysponujemy odpowiednią ilością środków, a tylko ułamkiem kwoty – logiczne jest, że będziemy musieli posiłkować się jakimś rozwiązaniem pożyczkowym. To też wcale nie jest takie skomplikowane, choćby ze względu na fakt, że na rynku mamy do czynienia z ogromną masą ofert. W szczególności zakup samochodu używanego dla osoby prywatnej, to kwestia o której można powiedzieć, że jej przeprowadzenie będzie szybkie i sprawne.

No dobrze, ale jak znaleźć taką firmę? Sugerować się reklamami w prasie czy telewizji, popytać wśród znajomych? Z tych dwóch opcji, zdecydowanie lepiej popytać, bo reklamy jak wiadomo, mają przykuć naszą uwagę, ale forma jest niekiedy taka, że przestajemy zwracać uwagę na to, co jest najistotniejsze w kontekście danej oferty.

Zdecydowanie lepiej poszukać informacji, na których podstawie będziemy mogli potem dokonać swojego wyboru. W tej sytuacji, pragnę szczerze polecić zapoznanie się z serwisem internetowym autopolan. Tak jest, to strona, która stanowi prawdziwą encyklopedię informacji o zakupie samochodu na kredyt. Znajdziecie tu między innymi:

  • kredytowy kalkulator z najbardziej atrakcyjnymi ofertami na rynku,
  • liczne artykuły, mówiące o kupnie samochodu na kredyt,
  • mnóstwo przydatnych wskazówek, które odnoszą się do procesu zakupowego

Zerknijcie na przykład tutaj: http://autopolan.pl/jak-to-dziala/. To krótki przewodnik, który na pewno pomoże wam zorientować się w całej sprawie.

Porównanie = klucz do sukcesu.

O ile znalezienie ofert nie jest problemem, to sam wybór może już być dosyć skomplikowanym zadaniem. Na szczęście, wystarczy tylko poświęcić nieco czasu i uwagi, aby się z tym uporać, mówiąc konkretniej, trzeba będzie się zastanowić, w jaki sposób należałoby dobierać swoje oferty. Wiadomo, że chcemy płacić jak najbardziej korzystne raty, ale dodatkowo nie wolno zapominać o szeregu dodatkowych opłat, które wiążą się z każdym kredytem czy pożyczką na samochód. Tutaj, trzeba mieć na uwadze też fakt, że takie zobowiązanie finansowe musi zostać zabezpieczone, czy to hipoteką, czy też poręczeniem jakiejś osoby trzeciej.

klucz do sukcesu

Przy poszukiwaniach, nie ma się co zdawać na pierwszą lepszą ofertę, na którą przyjdzie nam trafić. Lepiej właśnie poprzyglądać się różnym ofertom, a potem na podstawie kryteriów wyboru, wyselekcjonować kilka do ostatecznego etapu. Naprawdę – jeśli pochylimy się nad tym na pewien czas, dojdziemy do wniosku, że wybór jest prosty, a im bardziej drobiazgowo go potraktujemy, tym korzystniejszy rezultat będziemy w stanie finalnie osiągnąć.

Kończąc wątek, chciałbym jeszcze powiedzieć o jednej sprawie, która odnosi się do samego procesu zakupu. W zależności od tego, jaką firmę wybierzecie, może zdarzyć się tak, ze zostaniecie poproszeni o wpłacenie na przykład 10 czy 20 % wartości auta, nim jeszcze firma zgodzi się na udzielenie pożyczki. Warto mieć to na uwadze, ponieważ czasem taka kwota nie da się zorganizować w ramach jednego dnia. Dlatego też, dopytujcie o wszystko, aby móc uniknąć wszelkiego typu nieścisłości oraz nieporozumień.

W końcu nikt nie chce sobie fundować stresu przy kupowaniu auta, to chyba normalne. Nie ma się co oszukiwać, rozwaga jest kluczowa dla powodzenia misji, którą stanowi dzisiaj zakup pojazdu samochodowego.

czwartek, 24 października 2013, konrab
Nawigacja:

Strona główna
O mnie
Kurs oszczędzania
Okazja zakupowa
Galeria zdjęć
Kontakt